Ogłoszenia Parafialne

PRZEDBOROWA
             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Po południu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się równorzędnie w Przedborowej, Owieśnie i Kozińcu.
 2. SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 18.00 Z KLASY VIII I ŚRODA O GODZ. 18.00 Z KLASY VI.
 3. W WIELKI CZWARTEK o godz. 18, Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej – Pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Na zakończenie odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji. Potrwa ona do godz. 21.
WIELKI PIĄTEK: Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.  Obowiązuje nas post ścisły. Zalecamy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Od godz. 9 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed południem ksiądz odwiedzi chorych.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej wspólne dla wszystkich o godz. 1730. Na zakończenie Drogi Krzyżowej rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18. W czasie adoracji Krzyża będzie zbierana ofiara na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Za uczestnictwo w tej Liturgii można uzyskać odpust zupełny. Po Liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Uprzejmie prosimy Strażaków o tradycyjną i honorową wartę przy grobie. Tak jak w zeszłym roku.
WIELKA SOBOTA: Od godz. 9 do Wigilii Paschalnej trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Grobu Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji. Prosimy Strażaków o trzymanie straży w tym dniu przy Ołtarzu Grobu Pańskiego.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Przedborowej o godz. 11.00 i 13.00.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godz. 20.00 Liturgią Światła. Przynosimy ze sobą świece. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej, wierni będący w łasce uświęcającej, uzyskują odpust zupełny.
Każdy z nas powinien choćby jeden raz w ciągu dnia przerwać swe zajęcia i przyjść do kościoła na krótką choćby adorację przy Ołtarzu Adoracji w piątek, a przy grobie w sobotę!
ZBIÓRKA MINISTRANTÓW - WIELKI CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA O GODZ. 11.00.
 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 600. Druga Msza św. o godz. 11.30.
 2. Prosimy Radę Parafialną i Strażaków o przygotowanie i niesienie baldachimu, pochodni oraz Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Panie z Żywego Różańca prosimy o przygotowanie i niesienie świec, Ministrantów – Krzyża, kadzidła i dzwonków. Borowianki proszę o prowadzenie śpiewu podczas procesji i w czasie Mszy św. Nie ma Mszy św. o godz. 800. Następna Msza św. o godz. 1130.
 3. Pamiętajmy, iż do puszki na kracie można składać ofiary na cele charytatywne, czyli JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za zrobienie Palmy i włączenie się do konkursu na najpiękniejszą Palmę. Ogłoszenie wyników w Wielki Czwartek. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie strojów Pani Barbarze Pieróg i Pani Annie Opiela. Dzieciom za uczestnictwo dzisiaj w liturgii kościoła.
 5. Młodzież gimnazjalna obowiązkowo bierze udział w całym Triduum Paschalnym.
 6. Nie zapominajmy zabrać do domu gazety katolickiej.
 7. (Przedborowa) ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE: Łukasz PRZYWARA s. Ireneusza i Ireny oraz Paulina Anna JURKOWSKA c. Wojciecha i Edyty. ZAPOWIEDŹ DRUGA.
 8. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość: Agnieszka Świętoń, Kazimiera Wadyl, Ewelina Nowacka.  Dziękujemy za złożoną ostatnio ofiarę 60 zł.
 9. Intencje mszalne...
 10. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo
OWIESNO-RÓŻANA
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się równorzędnie w Przedborowej, Owieśnie i Kozińcu.
 2. SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 18.00 Z KLASY VIII I ŚRODA O GODZ. 18.00 Z KLASY VI.
 3. Mieszkańców Różanej zapraszamy na Liturgię do Owiesna!
 4. W WIELKI CZWARTEK w Owieśnie o godz. 18, Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej – Pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Na zakończenie odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji. Potrwa ona do godz. 19.20. w tym czasie możliwość spowiedzi.
WIELKI PIĄTEK: Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.  Obowiązuje nas post ścisły. Zalecamy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Od godz. 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji. Przed południem jest możliwość, aby ksiądz odwiedził chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą. Najpierw jednak proszę zgłosić takie zapotrzebowanie do zakrystii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy pół godziny przed wieczorną liturgią – o godz. 17.30.
Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18. W czasie adoracji Krzyża będzie zbierana ofiara na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Za uczestnictwo w tej Liturgii można uzyskać odpust zupełny. Po Liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez pół godziny.
WIELKA SOBOTA: Od godz. 17.00 do Wigilii Paschalnej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Grobu Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji. Poświęcenie pokarmów: RÓŻANA: 11.30; OWIESNO: 12.00.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godz. 19.00 Liturgią Światła. Przynosimy ze sobą świece. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej, wierni będący w łasce uświęcającej, uzyskują odpust zupełny.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 600 prosimy o przygotowanie i niesienie baldachimu oraz Figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Panie z Żywego Różańca prosimy o przygotowanie i niesienie świec. MSZY ŚW. O GODZ. 9.15 NIE BĘDZIE.
 1. U Pana Jurka nadal można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 2. Młodzież gimnazjalna obowiązkowo bierze udział w całym Triduum Paschalnym.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do konkursu na najpiękniejszą Palmę. Wyniki konkursu w Wielki Czwartek.
 4. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość. Prosimy o posprzątanie kościoła już w Wielki Czwartek w ciągu dnia.
 5. Intencje mszalne...
 6. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.
KOZINIEC-KLUCZOWA
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się równorzędnie w Przedborowej, Owieśnie i Kozińcu.
 2. SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 18.00 Z KLASY VIII I ŚRODA O GODZ. 18.00 Z KLASY VI.
 3. Mieszkańców Kluczowej zapraszamy na Liturgię do Kozińca lub Przedborowej.
 4. W WIELKI CZWARTEK w Kozińcu o godz. 17, Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej – Pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Na zakończenie odbędzie się przeniesienie Najświętszym Sakramentu do ołtarza adoracji. Potrwa ona jeszcze przez pół godziny po skończonej Liturgii.
WIELKI PIĄTEK: Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.  Obowiązuje nas post ścisły. Zalecamy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. (Od godz. 15 Adoracja Najświętszego Sakramentu). Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji. Przed południem jest możliwość, aby ksiądz odwiedził chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą. Najpierw jednak proszę zgłosić takie zapotrzebowanie do zakrystii.
Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 16. W czasie adoracji Krzyża będzie zbierana ofiara na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Za uczestnictwo w tej Liturgii można uzyskać odpust zupełny. Po Liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja.
WIELKA SOBOTA: Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: KOZINIEC: 11.30
KLUCZOWA: 12.00.
Od godz. 11.30 do Wigilii Paschalnej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Grobu Pańskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji.  Prosimy o ustalenie godzin Adoracji wg mieszkańców.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przed kościołem o godz. 16.00 Liturgią Światła. Przynosimy ze sobą świece. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej, wierni będący w łasce uświęcającej, uzyskują odpust zupełny.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA.
(KOZINIEC) Msza Święta tego dnia o 10.00. na Mszę św. Rezurekcyjną zapraszamy do Przedborowej na godz. 6.00.
(KLUCZOWA) Msza w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12.15.
 1. Młodzież gimnazjalna obowiązkowo bierze udział w całym Triduum Paschalnym.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Kozińca za zrobienie Palmy i włączenie się do konkursu na najpiękniejszą Palmę.
 3. (KOZINIEC) W tygodniu po Wielkanocy nie ma Mszy w środę.
 4. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość. Prosimy o posprzątanie kościoła już w Wielki Czwartek w ciągu dnia.
 5. Intencje mszalne...
 6. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.
                                                       Janusz Rempalski proboszcz

Parafia Przedborowa