Ogłoszenia Duszpasterskie

3 STYCZNIA 2021 R.

  1. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery prośby, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat" i piszemy C + M + B. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte w naszych kościołach jak w niedzielę.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy także Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny – „Bóg zapłać" za życzliwość.
  3. W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa Mężczyzn, chętni panowie, którzy chcą się modlić w tej wspólnocie Modlitwą Różańcową mogą zgłaszać się do pana Waldemara Żukowskiego, który jest zelatorem tej Róży.
  4. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość: Buksa Magda, Pieróg Lidia, Pieróg Natalia. Bóg zapłać za ofiarę 90 zł na dekoracje do świątyni.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. Przyszła niedziela, to Święto Chrztu Pańskiego.
  7. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom za każdy dar serca, wszelkie ofiary na tacę i utrzymanie kościołów i plebanii. Bóg zapłać.
  8. Intencje mszalne…
  9. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka, Henryka Pinkos z Kluczowej. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…

Błogosławionej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                                                      Ks. Piotr Zawada SAC
                                                                Proboszcz

Parafia Przedborowa