17 listopada 2018
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie wypominkowej.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Nowicjuszy z Ząbkowic Śl. będą rozprowadzać kalendarze i okolicznościowe albumy z okazji 100 – lecia przybycia księży Pallotynów na nasze ziemie.
  4. Rekolekcje Adwentowe w tym roku od I niedzieli adwentu, tj. od 1 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w najbliższy czwartek w Przedborowej. Zachęcamy do udziału w niej wszystkich parafian.
  6. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
  7. Rodzice Dzieci ze scholii organizują 23 listopada zabawę andrzejkową. Bardzo serdecznie zapraszamy. Są jeszcze bilety do nabycia u Pani Magdaleny Kowalskiej. Przewidziano wiele atrakcji. Cały dochód jest przeznaczony na działalność scholii Parafialnej.
  8. W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP i w środę o 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7.
  9. W piątek po Mszy św. spotkanie biblijne. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej grupie.
  10. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość: Joanna Spychalska, Anna Mazur, Wiesława Sobecka. Bóg zapłać za ofiarę 150 zł na kwiaty i dekorację do świątyni.
  11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo płynące z Eucharystii.
                                                              Janusz Rempalski SAC, proboszcz

Parafia Przedborowa