16 CZERWCA 2019
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
  1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej. W Owieśnie przeżywamy Uroczystość odpustową.
  2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Tego dnia odbędzie się rocznica I Komunii św. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Bardzo proszę, by Dzieci I Komunijne i Rocznicowe włączyły się w procesję Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, młodzież do noszenia sztandarów. Bardzo proszę o włączenie się w procesję Borowianki, Górników, Straż, Służbę Liturgiczną Ołtarza. Od piątku zapraszam na oktawę Bożego Ciała.
  3. Porządek Mszy i procesji w naszej parafii jest następujący:
- Przedborowa o godz. 1000 Msza Święta w kościele i procesja do 4 ołtarzy: przy bazie, przy posesji Państwa Zadwórnych i Tubicz, przy posesji Państwa Bołoz i u Państwa Uchwat.
- Owiesno 915 wraz z procesją do 4 ołtarzy (Jadwiga Jurkowska, Andrzej Ciach, Waleria Adamiak, Przy Krzyżu, Państwo Wrońscy)
- Koziniec 1100 wraz z procesją
- Różana – godz. 1200 wraz z procesją
- Kluczowa – godz. 1215 Msza św.
UWAGA! W PRZEDBOROWEJ NIE BĘDZIE DRUGIEJ MSZY!!! Bardzo proszę o włączenie się wszystkich w przygotowanie ołtarzy procesyjnych.
  1. W Boże Ciało będziemy gościć w naszej parafii Wyższych Przełożonych z krajów europejskich. Bóg zapłać Radzie Parafialnej i Sołeckiej za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.
  2. W poniedziałek, środę o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 i 3. W środę spotkanie z Rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3. W sobotę o 11.00 spowiedź dla kandydatów i ich rodzin.
  3. Serdecznie zapraszamy na Święto Parafii 23 czerwca od godz. 15.00.
  4. 25 czerwca o godz. 18.00 Bierzmowanie w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.
  5. 28 czerwca wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki. Proszę o kontakt w sprawie zapisów. Również te osoby, które wcześniej zgłaszały swój udział.
  6. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ Panu Stanisławowi Pieróg za zrobienie pięknych drzwi do garażu. Panom Waldemarowi Żukowskiemu i Czesławowi Lorkowi za zamontowanie. Dziękuję Panu Grzegorzowi Olinkiewicz za poprawienie i zainstalowanie szyby do Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za remont prezbiterium w Owieśnie. W sposób szczególny dziękuję Panu Andrzejowi Ciach za załatwienie i postawienie rusztowania, za pomoc w ustawianiu rusztowania Panom Piotr Śliwa, Mateuszowi, Kamilowi, Grzegorzowi Duran, Andrzejowi Studzińskiemu, Mirosławowi Pestkowskiemu, Mariuszowi Brenzak, za użyczenie przyczepy Panu Marcinowi Stępień, Paniom za posprzątanie kościoła i Panu Jerzemu Koleśnik. A przede wszystkim Panu Piotrowi Wrońskiemu za wykonanie tego dzieła. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawczyni za złożoną ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.
  8. Gazety katolickie są dostępne u ministrantów.
  9. Dziękując za posprzątanie świątyni, prosimy Rodziców Dzieci Rocznicowych o posprzątanie przed Bożym Ciałem a w sobotę kolejne rodziny, aby zadbały o jej czystość: Anna Prochera, Mirosława Papińska i Ewelina Kaleta-Papińska. Dziękuję za ofiarę 60 zł na kwiaty i dekorację.
  10. Zapowiedzi: WOJCIECH MARIAN GÓRALCZYK, S. BOGUSŁAWA I MIROSŁAWY ORAZ KAMILA ZOFIA ZIĘBA C. JANA I IRENY. ZAPOWIEDŹ DRUGA.
  11. Intencje mszalne...
  12. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.
                                       Janusz Rempalski proboszcz

Parafia Przedborowa